Захворювання

Інструкція по застосуванню Парацетамол дитячий суспензія

Ця стаття несе ознайомлювальний характер. За консультацією щодо застосування звертайтеся до лікаря.

Діти молодшого віку часто відмовляються пити гіркі ліки. Але часи, коли батькам доводилося змушувати дитину з температурою приймати “несмачні пігулки”, вже позаду – на допомогу прийшла дитяча суспензія Парацетамол. Інструкція по застосуванню, дозування, ціна на препарат, відгуки – все це ми обговоримо нижче.

Парацетамол дитячий суспензія інструкція із застосування

Парацетамол є нестероїдних анальгетиком, який надає на організм потужне жарознижуючу і болезаспокійливу дію. Однак застосовувати його необхідно тільки за рекомендацією лікарів, особливо для терапії маленьких дітей, оскільки засіб має ряд протипоказань і побічних впливів. Склад, форми випуску та негативний вплив на організм розглянемо в наступних пунктах.

парацетамол дитячий

Збільшення дози: наслідки

Надання першої допомоги

В інструкції до дитячої суспензії «Парацетамол» виробники вказали, що прийом ліків більше рекомендованої дози призводить до печінкової недостатності. До лікаря звертаються, навіть якщо малюк почуває себе добре.

Симптоми діляться на кілька категорій. Передозування буває гострою, важкої і хронічної. Під час першої шкіра стає блідою. У дитини виникає діарея, кишкові спазми, втрата апетиту, біль в шлунку. Часто, особливо в нічний час, виникає підвищена пітливість. Якщо відбувається порушення в роботі печінки, перші симптоми з’являться в першу добу.

Важкий вид характеризується прогресуючою енцефалопатією. Розвивається аритмія, панкреатит, ниркова недостатність. У занедбаній ситуації виникає кома з летальним результатом. При хронічному типі страждають печінка і нирки.

Форма випуску та склад

Парацетамол має кілька форм випуску:

  • супозиторії;
  • таблетки;
  • сироп;
  • капсули;
  • Шипучий розчин;
  • Сироп.

Суспензія містить 2,4 грама активного компонента. В якості додаткових інгредієнтів в ній містяться – рідкий сорбітол, полуничний ароматизатор, очищена вода, метілпарогідроксібензоат, ксантанова камедь, сахароза, гліцерин.

Зверніть увагу! Крім уже готового сиропу в аптеках можна придбати спеціальні гранули для приготування суспензії парацетамол. Гранули «Фармстандарт» – це та ж дитяча суспензія парацетамолу, але не в розведеному, а сухому вигляді. Згідно з інструкцією із застосування вони мають аналогічними терапевтичними властивостями, і розлучаються в кип’яченій воді.

Можливі побічні ефекти

В даному медичному препараті міститься в малій кількості Сорбіт (2 гр. / 120 мг.), Тому в окремих випадках виникає розлад кишечника і з’являється діарея. Ліки переносять не всі діти, на деякі компоненти може бути алергія або підвищена чутливість.

Якщо після прийому сиропу ви помітили деякі з нижчеперелічених реакцій, то в подальшому його вживання потрібно припинити. Побічні ефекти виникають рідко, в основному їх поява супроводжується інтоксикацією організму. Побічні прояви:

  • анемія;
  • спазми в епігастрії;
  • задишка;
  • асептична піурія;
  • гіперчутливість;
  • токсичний епідермальний некроліз;
  • спазми в бронхах;
  • порушення функції нирок і печінки;
  • гемолітична анемія;
  • гепатонекроз;
  • алергічні реакції на шкірі (кропив’янка, висип, почервоніння).

Фармакологічна дія

Терапевтичні властивості ліки полягають у впливі на центри терморегуляції і больові центри, в результаті чого збільшується поріг чутливості до больових відчуттів. Препарат має високу абсорбцію і досягає максимальної концентрації, в плазмі через дві години.

Головною перевагою медикаменту є той факт, що він не накопичується в крові і повністю виводиться з організму через чотири години після прийому. Висновок здійснюється через нирки. Але в той же час речовина має властивість накопичуватися в невеликій кількості в грудному молоці, що виключає прийом парацетамолу в період лактації.

Взаємодія з іншими засобами

Перед застосуванням дитячої суспензії проконсультуйтеся з лікарем і повідомте йому про лікарські препарати, які приймає ваша дитина. Поєднання деяких з них може згубно діяти на організм, в результаті чого зберігається небезпека виникнення серйозних захворювань і посилення побічних ефектів.

Група препаратів можливий ефект
Етанол, барбітурати, рифампіцин, Фенілбутазон, Флумецінол, трициклічніантидепресанти При передозуванні існує ризик появи гепатотоксического впливу на печінку.
циметидин Підвищує можливість появи гепатотоксичної дії.
Саліцилати (окремо і в поєднанні з хлорамфеніколом) Виникає небезпека формування ракових пухлин сечового міхура і нирок.
барбітурати Знижують позитивний вплив парацетамолу.
етанол Є ризик виникнення гострого панкреатиту.
Нестероїдні протизапальні засоби Велика загроза розвитку ниркового папілярного некрозу, «анальгетичною» нефропатії.
Діфлунісал Плазмова концентрація парацетамолу зростає на 50%.

Показання до застосування

Дитячий сироп або суспензію парацетамол згідно з інструкцією із застосування призначають при наступних патологіях:

  1. Больовий синдром різного характеру, в тому числі головні і зубні болі.
  2. Больові відчуття при прорізуванні зубів.
  3. Мігрені.
  4. Сильний жар поряд з інфекційними та вірусними захворюваннями.
  5. Невралгія.
  6. Гіпертермія після вакцинації.

опис

З якими препаратами приймають ліки?

Незважаючи на те що виробники вказують всю необхідну інформацію в інструкції до дитячого сиропу і суспензії «Парацетамол», батькам важливо знати, чи можна приймати препарат з іншими лікарськими засобами.

Не слід змішувати кілька ліків, до складу яких входить діюча речовина парацетамол. Це призведе до перевищення допустимої дози. Чи не змішують кілька препаратів, спрямованих на зниження температури або знеболювання. Чергувати їх можна тільки після отримання консультації у фахівця.

Якщо дитина довгий час приймає барбітурати, ефективність дитячої суспензії знижується. Що входить до складу інших ліків етанол збільшує ризик розвитку гострого панкреатиту.

Не рекомендується тривале вживання ліків, так як внаслідок цього часто розвивається нефропатія та нирковий некроз. Настає термінальна стадія ниркової недостатності.

Протипоказання

При дотриманні способу застосування дитячого парацетамолу в суспензії відповідно до інструкції, препарат рідко викликає побічні дії і добре переноситься організмом. Але в деяких випадках використовувати засіб протипоказано. До таких протипоказань відносяться такі стани:

  • Гіперчутливість до компонентів;
  • Ниркова або печінкова недостатність;
  • При комплексному лікуванні поряд з іншими медикаментами, які містять аналогічне діюча речовина;
  • Недолік глюкози в крові;
  • Патології органів системи кровотворення;
  • Дитячий вік молодше трьох місяців.

Зверніть увагу! Крім ряду представлених протипоказань, даний препарат слід з обережністю використовувати пацієнтам, які страждають на вірусний гепатит, цироз печінки, синдромом Жильбера, анорексією та цукровий діабет.

Передозування

Гостре отруєння Парацетамолом виражається:

  • нудотою;
  • блювотою;
  • болями в шлунку;
  • пітливістю;
  • блідістю шкірних покривів;
  • через 24-48 годин з’являються симптоми ураження печінки, печінкові кольки.

В ускладнених епізодах розвивається печінкова недостатність, енцефалопатія і коматозний стан. При тривалому лікуванні препаратом з перевищенням дози виникнуть гепатотоксична та нефротоксична дія (ниркова колька, неспецифічна бактериурия, інтерстиціальний нефрит, папілярний некроз).

Спосіб застосування та дози

Згідно з інструкцією із застосування в 5 мл суспензії міститься 120 мг активної речовини – парацетамолу. Використовувати засіб слід для прийому всередину в нерозведеному вигляді, після їди, запиваючи великою кількістю води. Перед використанням ліки потрібно добре збовтати. Кратність прийому суспензії парацетамол для дітей і дорослих не повинна перевищувати чотири рази, при цьому необхідно дотримуватися інтервалу між прийомами о четвертій годині. Саме за цей час речовина повністю виводиться нирками.

Дозування для дітей грудного віку визначає лікар в залежності від ваги і віку. Разова дозування при цьому не повинна перевищувати 15 міліграм. Для дозування препарату відповідно до інструкції по застосуванню використовують спеціальну мірну ложку або шприц, які йдуть в комплекті до флакону.

Для того щоб правильно скористатися мірним шприцом необхідно виконати наступні дії:

  1. Добре збовтати ліки.
  2. Відгвинтити кришку.
  3. Вставити шприц щільно в отвір флакона в шийці і перевернути пляшку вертикально.
  4. Набрати необхідну кількість суспензії, яке відповідає даній віковій категорії дитини.
  5. Повернути флакон в вихідну позицію і акуратно вийняти з горлечка шприц.
  6. Дати дитині засіб всередину за допомогою плавного натискання на поршень мірного шприца.
  7. Помити шприц проточною водою і просушити при кімнатній температурі до наступного прийому.

Залежно від вікової категорії дитини ліки призначають в наступних дозах:

  • Для разового прийому дітям 3-6 місяців після щеплення – 2 мілілітра;
  • Від трьох місяців до одного року – 5 мілілітрів;
  • Від одного року до шести років – 10 мілілітрів;
  • Від шести до десяти років – 15 мілілітрів.

Тривалість лікування лихоманки не повинна перевищувати три дні. Для терапії больових синдромів засіб можна використовувати протягом п’яти днів.

дозування

У кожній упаковці медикаменту завбачливо вкладена мірна подвійна ложечка або шприц. Велика ложка вміщує до 5 мл сиропу, менша – 2,5 мл.

Міру препарату фахівці призначають відповідно до маси тіла дитини. Разову дозу вимірюйте в розрахунку – 10-15 мг / кг маси тіла. Допустима добова – не більше 60 мг / кг маси тіла дитини. Відповідно до віку препарат призначають:

  • 1 до 3 міс – близько 2 мл (близько 50 мг);
  • 3 місяців до 1 року – 2,5-5 мл (60-120 мг);
  • 1 рік до 6 років – 5-10 мл (120 240 мг);
  • 6 до 14 років – 10-20 мл (240-480 мг).

Без бесіди з лікарем продовжуйте лікування не довше 5 днів (3 – проти температури, 5 – для зняття ломоти і болів).

Не примушуйте себе продовжувати самостійне лікування довше зазначеного терміну.

Поради по прийому ліків, до складу яких входить парацетамол

  • Існують різні форми випуску даного чинного компонента. Він може бути в свічках, сиропах або у вигляді суспензії. Найкраще вони підходять дітям до року.
  • Для зниження шкідливого впливу на печінку, слід давати ліки після їжі.
  • Небезпечною для дитячого організму є дозування 150 мг на один кілограм ваги.
  • Передозування можна розпізнати за такими симптомами: шкіра стає блідою, з’являється нудота і блювота. В цьому випадку потрібно терміново звернутися до лікаря.

Іноді, коли температура висока і важко знижується, дітям призначають два препарати одночасно: Нурофен і Парацетамол. Дають ці препарати, витримуючи інтервал. Нурофен діє швидко і ефект більш тривалий.

Можна поєднувати Нурофен з парацетамолом одночасно. У цьому випадку від кожного препарату береться половина дози.

Дозування парацетамолу в таблетках для дітей

Медикамент від застуди може випускатися в трьох формах: у свічках, таблетках і сиропі

. Всі вони мають однаковий вплив на організм, але варіант в таблетках є найбільш економічним.
Дозування розраховується виходячи з ваги малюка. На один кілограм необхідно 10 міліграм речовини. Тобто, якщо він важить 5 кілограмів, відповідно йому потрібно дати 50 міліграм, що приблизно становить ¼ частину від медикаменту.
Температура стане нижче приблизно через 30 хвилин після використання. У цей час рекомендується відстежувати стан малюка.

Якщо температура у немовляти спостерігається протягом усього дня, то можна давати суспензію кілька разів. При цьому перерва між використанням повинен бути не менше шести годин. За добу можна збивати жар таким способом максимум 4 рази.

Хворій дівчинці дають парацетамол

особливі вказівки

Якщо парацетамол дітям застосовується перорально, то слід давати його приблизно через годину, півтори після їжі, так як якщо прийняти відразу, то всмоктування ліки буде загальмовано за рахунок надійшла в організм їжі. А також є ряд невеликих вказівок при використанні парацетамолу:

  • перед тим, як почати давати його необхідно проконсультуватися з лікарем;
  • після прийому слід дати запити водою;
  • прийом для дітей чий вік менше двох років не повинен тривати більше трьох днів;
  • якщо дається таблетка, то слід її розтовкти перш ніж дати;
  • слід пам’ятати, що доза буде розраховуватися від маси тіла малюка.

Увага: у віці до року лікарі рекомендують давати ліки як жарознижуючий засіб тільки якщо температура піднялася понад 38 градусів.

Аналоги «парацетамолу»

через який час діє парацетамол сироп

Схожими за чинним компоненту і фармакологічному ефекту для дитячого «парацетамолу» вважаються такі препарати:

  1. «Панадол».
  2. «Тайлол».
  3. «Далерон».
  4. «Рініколд».
  5. «Калпол».
  6. «Фервекс для дітей».
  7. «Антигриппин».
  8. «Еффералган».
  9. «Памол».
  10. «Іфімол».
  11. «Апотель».
  12. «Альдолор».

Перед заміною оригінального лікарського засобу дженериків необхідно проконсультуватися з медичним фахівцем.

парацетамол сироп термін придатності

Плюси і мінуси ліки

Відомо, що сама по собі лихоманка – не хвороба, а симптом різних захворювань. Це означає, що знижуючи температуру тіла, парацетамол зменшує і полегшує перебіг хвороби, але ніяк не впливає на її причину. З одного боку, висока температура не виникає просто так, вона потрібна організму, щоб перемогти простуду. Однак захворювання з температурою у маленьких дітей протікають на так як у дорослих, а підвищується вона не тільки при застуді, але і з інших причин, наприклад прорізування зубів.

  • Знижуючи температуру при вірусних захворюваннях, ми не даємо вироблятися інтерферону, а цей білок нейтралізує віруси. Це можна віднести до мінусів жарознижуючих ліків;
  • У маленьких дітей надмірно підвищена температура тіла часто викликає температурні (фебрильні) судоми. Зменшуючи лихоманку, жарознижуючі препарати запобігають такі конвульсії. У цьому їхня незаперечна перевага.

Список достоїнств і недоліків препарату можна продовжувати довго. Однак при їх перерахування можна зробити однозначний висновок: ці ліки застосовують тільки для симптоматичної терапії. Його можна давати тільки, щоб тимчасово полегшити симптоми до того як лікар визначить їх причину і призначить лікування.

Потрібно пам’ятати, що найкраще парацетамол допомагає при ГРВІ, а ось при бактеріальних інфекціях або ускладненнях ГРВІ він діє гірше або взагалі не діє. Тому цей лікарський засіб можна використовувати як своєрідний тест. Якщо в дозволеної дозі він не знижує температуру, то швидше за все вона підвищилася не через застуди або зубів, а по більш серйозних причин. У такому випадку потрібно не займатися самолікуванням, а якомога швидше викликати лікаря.

симптоми отруєння

Температура у дитини

Порівняно недавно всі батьки правильно розуміли, як приймати суспензію дитячого «парацетамолу». Ліки вважалося абсолютно безпечним. Останнім часом констатуються факти отруєння маленьких пацієнтів в основному у віці до шести років через перевищення дозування суспензії дитячого «парацетамолу». Що потрібно пам’ятати батькам, перш ніж давати дитині даний препарат?

  • Перед вживанням суспензію ретельно збовтують. У коробці з суспензією завжди продається ложка для заходів на 2,5-5 мл.
  • Вимагається неухильне дотримання інструкції по застосуванню суспензії дитячого «парацетамолу», дотримання дозувань відповідно до віку дитини, інтервалів між прийомами ліки, максимально можливого терміну лікування.
  • Отруєння медикаментом може бути наслідком поганого функціонування печінки або нирок маленького пацієнта.
  • Потрібно негайно викликати лікаря або швидку медичну допомогу при наявності ознак отруєння. Пам’ятайте, іноді госпіталізація рятує життя дитині.

При отруєнні медикаментом маленькі пацієнти починають скаржитися на болі в животі. Маленька людина блідне, у нього підвищується потовиділення, його може почати рвати. Симптоми отруєння з’являються протягом півгодини або години після передозування ліками. Батькам потрібно відразу ж звернутися до лікаря за допомогою. Далі можуть з’явитися вторинні ознаки отруєння: підвищена температура, прискорене серцебиття, інтоксикація печінки, симптоми печінкової недостатності. Лікарі швидкої допомоги, як правило, відразу роблять промивання шлунка, призначають прийом сорбентів або протиотрути при складних випадках.

Дія парацетамолу на організм дитини

Парацетамол є найбільш ефективне і швидко чинне ліки, яке знижує температуру тіла. Його дія полягає в придушенні біосінтезірованія простагландинів, які передають електричні імпульси ЦНС.

В результаті цього відбувається придушення електричної активності в центрах болю і терморегуляції, які розташовані в гіпоталамусі. Це викликає зниження температури і усунення деяких симптомів застуди.

Важливо зауважити, що Парацетамол не наділений протизапальною дією на організм. А значить, лікування інфекційних захворювань препаратом буде марно.

Опис і властивості препарату

Препарат на ранці фармакології знаходиться вже дуже давно і користується великим попитом у зв’язку з тим, що найбільш безпечний з усіх наявних подібний вплив на організм речовин. І звичайно ж його ціна є доступною для всіх категорій громадян. До властивостей які надає препарат на організм можна віднести:

  • речовина практично не робить впливу на ЦОГ які виробляються в органах і тканинах організму;
  • вплив на слизову оболонку шлунка мінімально;
  • препарат не порушує водно-сольовий обмін, що відбувається в організмі;
  • склад речовини впливає ЦОГ виробляється мозком і таким чином діє як знеболююче і знижує жар ліки;
  • не робить вплив на процеси запалення.

Добре засвоюється через шлунковий кишковий тракт і тому більша перевага віддається ліків, випущеному для прийому перорально.

Опис і властивості

Корисне відео про те, як правильно давати дитині парацетамол та ібупрофен

Список джерел:

  • Осипова Н.А., Абузарова Г.Р, Петрова В.В. Принципи клінічного застосування наркотичних і ненаркотичних аналгетичних засобів при гострій і хронічній болю. Метод. вказівки МОЗ і СР РФ. – М., 2005. – С. 79.
  • Нестероїдні протизапальні засоби. (Редакція. Стаття) // Клин. фармакол. і фармакотер., 1994, 3, 6-7.
  • Фісенко В.П. Парацетамол: проблеми ефективності та безпеки // Відомості Фармакологічного комітету. – 1998. – № 4. – С. 3-4.

Відгуки

Звичайно, завжди цікаво почути відгуки мам, які використовували ліками на практиці.

Аліна С .:

«Синові було 3 місяці, коли у нього вперше піднялася температура – 39,5 ° С. Це сталося після щеплення. Хоч педіатр і попереджав про можливу реакцію, я запанікувала. Подзвонила сестрі, та одразу ж приїхала і привезла з собою суспензію Парацетамол. За допомогою мірної ложечки я легко відміряла потрібну кількість і дала дитині препарат. Жар почав спадати вже через 10-15 хвилин. Обійшлися без швидкої, хоча я вже була близька до її викликом ».

Марина В .:

«Дочка в садку часто заражається від інших діток, і хвороба завжди супроводжується високою температурою. Мало не з самого народження я рятую дитину від жару суспензією Парацетамол. Мені подобається швидкий ефект і низька вартість ліків, а дочку цілком влаштовує його смак ».

Ірина Б .:

«У мене троє різновікових дітей. Суспензія Парацетамол підходить і 4-місячної малятку, і 5-річної доньки, і 10-річному синові. Пару раз навіть я її пила. В інструкції все зрозуміло написано, і я легко розрахувала дозу для своєї ваги. Найбільше мені подобається швидкий ефект і відсутність побочек ».

Особливості

Перед початком терапії лікарським засобом необхідно досконально ознайомитися з анотацією до препарату. Існує кілька певних вказівок, на які слід звернути увагу:

  1. При необхідності тривалого прийому медикаменту потрібно здійснювати регулярний контроль показників функціонального стану периферичної крові.
  2. Активний компонент ліки може взаємодіяти з препаратами інших терапевтичних груп, тому про їх можливе використання необхідно попередити лікаря.
  3. Перед вживанням медикаменту його потрібно збовтати.
  4. Медикамент містить цукор, що обов’язково важливо враховувати при його прийомі дітьми з цукровим діабетом.

При виникненні сумнівів або питань щодо вживання ліків потрібно проконсультуватися з медичним фахівцем.

Як правильно давати ліки?

Після всмоктування в кров парацетамол обробляється в печінці, після чого його виділяють з організму нирки. Тому, якщо у малюка хвора печінка, погано працюють нирки або порушений обмін речовин, то побічні ефекти препарату будуть серйозніше. У нормально розвинених дітей максимальна доза на добу (на кілограм маси тіла малюка) становить:

  • До 3 місяців – 10 мг / кг;
  • Від 3 місяців – 60 мг (10-15 мг / кг на один прийом);
  • Від року – 120 мг на добу.

Зазвичай батькам не потрібно самостійно розраховувати препарат «на кілограм ваги». Як правило, в інструкції до препаратів дозування дається в чайних або мірних ложечки, вони продаються разом з сиропом. Деякі лікарі вважають, що парацетамол можна тільки немовлятам до місяця, але більшість педіатрів вказують, що дітлахам віком до 3 місяців його дозволено давати тільки за вказівкою лікаря. Тому мами таких малюків повинні обов’язково уточнювати у лікаря, скільки ліки давати дитині в тій формі, в якій вам його призначили: в мілілітрах (ложечкою) сиропу або в кількості свічок.

Парацетамол малюкам дають через 4-6 годин, перед годуваннями, але не більше чотирьох разів на добу і не більше трьох днів поспіль. В крайньому випадку лікар дозволить застосовувати його п’ять днів як знеболювальний. Так як це симптоматичний препарат, його, на відміну від багатьох інших ліків, не п’ють за розкладом «по 1 мірній ложці сиропу тричі на день». Є у малюка температура – потрібно пити ліки, коли вона знизилася – прийом припиняють.

Якщо дитина зовсім маленький, рекомендовану дозу можна написати на листку паперу і закріпити його на видному місці, щоб не переплутати. Малюкам, яким ліки призначили з застереженнями, можна давати його ні перед їжею, а після годування, щоб воно всмоктувалось поступово.