Захворювання

Парацетамол у таблетках для дітей: інструкція із застосування і дозування для різних вікових груп

Інформація носить виключно ознайомчий характер, призначена консультація фахівця.

Вкрай мало знайдеться людей, жодного разу не хворіли на грип та ГРЗ. Найчастіше найбільша частина населення хворіє в осінньо-зимовий період, коли на вулиці дощ і прохолода.

Всім знайомі різь в горлі, головний біль, кашель, нежить, підвищена температура. Не хочеться ні працювати, ні відпочивати. Важко спати, адже мучить закладений ніс і підвищена температура тіла. У таких ситуаціях рятують таблетки для дорослих парацетамол. Інструкція по застосуванню, від чого допомагає, склад, дозування – про це всім ми говоримо в статті.

Опис і дію

Механізм дії таблеток Парацетамол для дітей

Препарат майже не впливає на циклооксигенази, або ЦОГ, що виробляється в периферичних органах і тканинах. Тому у нього менше побічних ефектів, ніж у інших НПЗЗ.

Ліки не дратує слизову шлунка, не призводить до порушення водно-мінерального обміну.

У той же час препарат впливає на ЦОГ, яку виробляє головний мозок, чим зумовлені жарознижувальні і знеболювальні властивості. Здатність впливати на запальні процеси у препарату майже відсутні.

Парацетамол добре всмоктується з шлунково-кишкового тракту, тому таблетовані лікарські форми поряд з ректальними свічками найкращими є.

Препарат діє швидко, і вже через 30 хвилин після прийому всередину спостерігається його найбільша концентрація. Дія зберігається до 4 годин.

Відсутність ефекту при застосуванні парацетамолу є приводом для негайного звернення за медичною допомогою.

Якщо ви хочете дізнатися, чим лікувати герпетичну ангіну у дітей, рекомендуємо до прочитання нашу публікацію.

Про симптоми і лікування гострого пієлонефриту у дітей розповість наступна стаття.

Причини і методи лікування енурезу у дітей детально розглянуті в цьому матеріалі. Дізнайтесь більше!

Парацетамол Екстратаб – інструкція із застосування

Таблетки Парацетамол Екстратаб містять додатково аскорбінову кислоту в концентрації 150 мг. Наявність вітаміну С підвищує ефективність засобу при застуді. Правила використання:

  • пити через 1 годину після прийому їжі;
  • не брати з алкоголем і гепатотоксичними засобами;
  • не брати з нестероїдними протизапальними засобами.

Протипоказаний при виразковій хворобі шлунка, непереносимості інгредієнтів, цирозах і гепатитах в гострій формі.

Парацетамол Екстратаб - інструкція із застосування

показання

Показання до застосування таблеток Парацетамол для дітей

Препарат застосовують, якщо:

  • температура підвищилася до 38 ° C і вище (вік до 5 років), до 38,5 ° C (вік після 5 років) і тримається не менше 4 годин;
  • скарги на зубний, головний, м’язовий біль.

Ефективний Парацетамол саме при вірусних інфекціях (ГРВІ).

Також використовують засіб при вітряної віспи, кору, грипі, краснухи, прорізуванні зубів, після травм і опіків.

Він не допомагає при бактеріальних інфекціях, ускладненнях ГРВІ, ефект недовгий або відсутній.

Свічки Парацетамол – інструкція із застосування

Свічки на основі парацетамолу використовуються в педіатрії. Дозування супозиторіїв Парацетамол дітям з урахуванням вікових відмінностей.

вік вага Разова доза (мг)
3-12 місяців 6-8 кг 60-125
1-5 років 8-16 кг 125-250
5-12 років 16-32 кг 250-500
старше 12 років Більше 60 кг 500-1000

Вводити супозиторії не частіше 4 разів на добу з інтервалом 4-6 годин.

Свічки Парацетамол - інструкція із застосування
Використовувати свічки потрібно при таких станах:

  • температура від 38 градусів;
  • болю при прорізуванні зубів;
  • головні болі.

Свічки потрібно зберігати в холодному місці, перед використанням зігріти індивідуальну упаковку в руці. Спосіб застосування – розкрити пластикову упаковку і вставити в задній прохід.

Важливо! Якщо температура тіла у дитини вище 39,5 градусів, свічки використовувати небезпечно! На цьому етапі спазмируются судини в результаті стрімкої централізації кровообігу. Тому активні компоненти кошти не засвоюються!

Протипоказання

Список протипоказань невеликий в порівнянні з іншими ліками. Сюди включені:

  • індивідуальна непереносимість;
  • вік до 2 років;
  • захворювання органів шлунково-кишкового тракту з утворенням виразок і ерозій, шлункові кровотечі, запалення, активні кровотечі;
  • прогресуючі патології нирок, печінки, важкі форми недостатності цих органів;
  • непереносимість ацетилсаліцилової кислоти або інших НПЗЗ;
  • гіперкаліємія (підвищений вміст калію в крові).

Правила написання рецептів на латині

За традицією, європейський рецепт на латинській мові складається з трьох частин:

  1. Припис починається з абревіатури Rp і означає «рецепт». З латинської це означає «візьми». Далі, пишеться назва ліки і кількість одиниць активного речовини, написаних виключно в латинському знахідному відмінку, за винятком назв інгредієнтів, де використовується родовий відмінок. Комерційні назви препаратів, як правило, пишуться в лапках.
  2. На другому рядку, скорочено пишеться Da tales doses, що перекладається, як «видай ці дози в кількості”. Після знака №, вказується, яка кількість потрібно видати.
  3. На третьому рядку пишеться S (Signa), що перекладається з латині, як «познач». Сигнатура є важливою частиною рецепту. Вона спрямована пацієнтові і пояснює, яким способом використовувати ліки. На відміну від попередніх частин, сигнатура написана на національній мові.

Цікаво! Абревіатури латинською і поганий почерк лікарів можуть бути джерелом медичних помилок. Згідно зі звітом інституту медицини Національної академії наук США, нерозбірливий почерк, хоч і побічно, є причиною смерті 7000 осіб щорічно.

Правила написання

Скільки і як давати

Максимальний курс лікування становить:

  • до 6 років – 3 дні;
  • після 6 років – 5 днів.

Яка доза парацетамолу в таблетках потрібна для дітей, як правильно приймати ліки?

При призначенні дози орієнтуються не на вік, а на вагу малюка. На 1 кг призначають 10-15 мг діючої речовини.

Разова доза парацетамолу в таблетках для дітей вагою 10 кг становить 100-150 мг (0,1-0,15 г), або 1 / 2-3 / 4 таблетки з дозуванням 200 мг (0,2 г).

Дозування таблеток Парацетамол для дітей різного віку

Повторний прийом повинен бути не раніше ніж через 4-5 годин. Допускається протягом доби 4-5 прийомів.

Безпечна добова доза – до 60 мг / кг тіла. Це означає, що дитині вагою 10 кг на добу не можна давати більше, ніж 3 таблетки по 200 мг.

Для підлітків старше 12 років, які важать більше 40 кг, максимальна разова доза – 1 г (5 таблеток по 0,2 г), добова – 4 г (20 таблеток по 0,2 г).

Таблетки Парацетамол – інструкція із застосування

У таблетках основною речовиною є парацетамол (500 мг). Додатково препарат містить такі складові:

  • стеаринова кислота (3.3 мг);
  • кукурудзяний і картопляний крохмаль (25.8 мг);
  • желатин (1.4 мг);
  • органічні сполуки натрію (24 мг).

Виробники пропонують таблетки з концентрацією активного компонента 200 і 500 мг. Перший варіант використовується для нормалізації температури у дітей, а більш концентрований засіб – для дорослих.

Таблетки Парацетамол - інструкція із застосування

Таблетки Парацетамол дорослим

Інструкція по застосуванню дозволять вживання таблеток парацетамолу, якщо при вимірюванні температури показники градусника вище 38-38,5 градусів. Прийом здійснюється з урахуванням наступних правил:

  • разова доза – 500-1000 мг (максимум дві таблетки);
  • запивати препарат великою кількістю води;
  • вживати після їжі, через півгодини;
  • курс – максимум 5 діб;
  • в день дозволено не більше 4 прийомів з проміжками 4-6 годин.

Зверніть увагу! Хворим, у яких діагностовано цироз печінки з порушенням функціональності органу, дозування повинен підібрати лікар. Крім цього, при дисфункції цього органу в 2 рази збільшується період напіввиведення парацетамолу, через що підвищується токсична навантаження.

Таблетки Парацетамол для дітей – інструкція із застосування

Таблетки 200 мг використовуються для дітей при наявності таких показань:

  • гіпертермія;
  • головний біль;
  • м’язові і суглобові болі;
  • зубний біль;
  • симптоми ГРВІ.

Згідно з інструкцією із застосування, дозування таблеток Парацетамол для дітей розраховується за формулою в індивідуальному порядку. До уваги приймаються такі фактори, як вікова категорія, маса тіла (10 мг / кг) і стану здоров’я:

  • немовлятам до 1 року – від 50 до 100 мг;
  • до трьох років – 100 до 150 мг;
  • до 6 років – від 150 до 200 мг;
  • з 6 до 12 років – 200-400 мг.

Препарат запивается водою, приймається після їди. Для немовлят та дітей молодшого дошкільного віку допустимо розтирання таблетки в порошок і приготування невеликої кількості водного розчину з додаванням цукру.

Таблетки Парацетамол при температурі

При підвищенні температури тіла парацетамол слід приймати згідно з інструкцією із застосування:

  1. Пити таблетки тільки при 38 градусах і вище у дітей і від 38,5 – у дорослих.
  2. Час до повторного вживання – не менше 4-6 годин.
  3. Для людей із захворюваннями печінки перерву не менше 8 годин.
  4. Не можна поєднувати прийом ліків з алкоголем.
  5. Категорично заборонено використання кошти в комплексі з іншими ліками на основі парацетамолу.

Після прийому таблеток потрібно уникати переохолодження. Неприпустимо перевищення доз.

Симптоми передозування:

  • нудота і блювота;
  • абдомінальний біль;
  • блідість;
  • втрата апетиту;
  • ниркова колька;
  • запаморочення;
  • втрата свідомості.

При виникненні симптомів передозування необхідна термінова детоксикація організму в умовах стаціонару. При незначному перевищенні норми можна ліквідувати наслідки, прийнявши активоване вугілля.

Якщо парацетамол не подіяла, значить необхідно викликати лікарів з невідкладної допомоги для ін’єкційного введення комплексного препарату.

Спосіб застосування, особливі вказівки

Засіб дають всередину. Після їжі повинно пройти 1-2 години, інакше всмоктуваність сповільнюється. Запивають великою кількістю чистої води. Якщо дитина маленька, то таблетку подрібнюють в порошок.

Парацетамол – це засіб швидкої допомоги, яка не лікує, а лише усуває прояви хвороби. Якщо не усунути причину хвороби, то температура і біль повернуться.

У чому полягає ефективне і безпечне лікування синуситу у дітей? Відповідь на питання шукайте в нашій статті.

Гімнастика для очей при короткозорості у дітей представлена ​​в цій публікації.

Всі подробиці про хронічний мононуклеозі у дітей і способи лікування і профілактики читайте тут.

аналоги

Лікарські засоби поділяють на синоніми і аналоги. До складу синонімів входить одне або кілька однакових активних хімічних речовин, що надають лікувальну дію на людину. Аналоги – ліки, які містять різні активні речовини, але призначають їх для лікування одних і тих же хвороб.

Ось деякі аналоги парацетамолу за діючою речовиною:

  • Панадол. На перший погляд той же препарат. Чинним речовина – парацетамол, але до складу входить сода (гідрокарбонат натрію). Тому Парацетамол краще всмоктується в стравохід, і, відповідно, швидше діє. Панадол проводиться європейськими фармацевтичними компаніями, що безпосередньо відбивається на його ціні. Середня ціна за упаковку 12 таблеток становить 44 рубля.
  • Еффералган. Активна речовина – все той же парацетамол. Препарат призначають при захворюваннях, що супроводжуються болем і підвищенням температури тіла. При головному, зубному, м’язової болях, невралгії, радикуліті, при болю в суглобах. Вживати Еффералган приємніше. Середня ціна становить 146 руб.
  • Акамол-Тева. Анальгетик-антипіретик. Знижує підвищену температуру тіла. Володіє жарознижуючим ефектом, але в боротьбі з протизапальною процесом він не дає результату. За свідченнями препарат незначно поступається парацетамолу. Середня ціна становить близько 83 рублів.

Передозування

Прийом препарату в разовій дозі понад 150 мг / кг маси тіла дитини викликає важке, в деяких випадках – смертельне ураження печінки.

Стадії отруєння:

стадія прояви період
перша Лабораторні показники в нормі, з’являються нудота, дитини рве У першу добу
друга Змінюються лабораторні показники, рівень печінкових ферментів АсАТ і АлАТ в крові вище 1000 од / л Через добу і більше
третя Характеризується високою активністю печінкових ферментів, високим рівнем білірубіну, порушенням кислотно-лужного балансу крові, зниженням рівня глюкози 72-96 годин

На розвиток печінкової недостатності вказують:

  • нервово-психічні порушення (хилить в сон, виникає запаморочення, порушення мови, галюцинації);
  • біль в правому боці під ребрами;
  • набряки, збільшення живота;
  • жовтяниця;
  • кровотечі;
  • порушення серцевого ритму;
  • недостатність функцій інших органів.

Смерть від передозування настає на 3-5 день.

При передозуванні промивають шлунок, дають хворому активоване вугілля, викликають швидку допомогу. Антидот парацетамолу – ацетилцистеїн.

При печінковій недостатності проводять госпіталізацію, лікування – симптоматичне. У важких випадках може знадобитися пересадка печінки.

Діти переносять отруєння легше дорослих, особливо у віці до 6 років, через особливості метаболізму. У легких випадках лікування проводиться на дому.

Інструкція по застосуванню парацетамолу при застуді

Парацетамол робить симптоми застуди менш вираженими. Дозування розраховуються індивідуально з урахуванням ваги і наявності супутніх захворювань. На кожен кілограм ваги людини не більше 10 мг. При печінковій недостатності доза повинна бути знижена в 2 рази, а проміжок між прийомами – збільшений. Інструкція по використанню:

  • пити таблетки при температурі вище 38 градусів;
  • не більше 4 разів на добу;
  • інтервал між прийомами – від 4 годин;
  • максимальна тривалість використання – 5 днів.

Якщо необхідно довше приймати парацетамол, важливо проконсультуватися з лікарем для оцінки співвідношення потенційної користі та ризику.

Як може виникнути передозування

Передозування таблетками Парацетамол у дітей

Безпечна дозування ліків – 0,2 мг. Так, щоб у дитини вагою 10 кг настало отруєння, йому потрібно прийняти всередину 1,5 г препарату на добу, а це 7,5 таблеток.

Перевищення дози відбувається з кількох причин:

  • батьки в поспіху не звернули увагу на вміст діючої речовини;
  • одночасно давали інші препарати з парацетамолом;
  • збільшили частоту прийому;
  • малюк випадково прийняв ліки самостійно, оскільки воно знаходилося в доступному місці.

Парацетамол – ціна

Вартість ліків з таким торговою назвою в рази нижче, ніж у імпортних аналогів. Середня ціна в таблиці.

Лікарська форма Ціна для Росії Ціна для України
Таблетки 500 мг, №10 35 рублів 13 гривень
Таблетки 200 мг, №10 30 рублів 11 гривень
Свічки 10 штук 80 рублів 25 гривень
сироп 70 рублів 22 гривні

Парацетамол - ціна

Побічні дії

Хоч Парацетамол в більшості випадків переноситься добре, але він викликає побічні явища:

система ефект
кров Анемія, тромбоцитопенія, лейкопенія (зниження рівня тромбоцитів і лейкоцитів), метгемоглобінемія
виділення Кольки в нирках, піурія (гній в сечі), гломерулонефрит (захворювання нирок)
нерви Підвищена збудливість або сонливість
Серце, судини Порушення функції м’яза серця
травлення Біль в животі, нудота
алергія Шкірний висип, свербіж, ангіоневротичний набряк

В останні роки вчені заговорили про шкоду і токсичності.

Дослідження показали, що у дітей, яким у віці 1-3 років часто призначали Парацетамол, до 6-7 років розвиваються алергічні захворювання – астма, екземи, алергії.

Безпека зберігається при нечастому застосуванні.

Також є дані, що при тривалому прийомі парацетамолу більше 1 таблетки в день, якщо загальна кількість прийнятих ліків становить 1000 і більше таблеток за все життя, вдвічі зростає ризик розвитку важких форм анальгетичною нефропатії (захворювання нирок), яка призводить до термінальної ниркової недостатності (повної втрати функції нирок).

Дія препарату на організм людини

Парацетамол був синтезований понад півстоліття тому, але як і раніше залишається затребуваним препаратом, який широко застосовується в якості жарознижуючого і знеболюючого засобу. Ефективність ліків пояснюється тим, що воно здатне рівномірно розподілятися по тканинах.

Дія активної речовини полягає в блокуванні синтезу простагландинів, які є медіаторами болю. Завдяки цьому можна швидко зняти біль середньої інтенсивності. Також Парацетамол ефективно знімає жар. Даний небезпечний симптом супроводжує багато запально-інфекційні захворювання. Протизапальні властивості препарату виражені незначно. Вищесказане є відповіддю на питання, від чого допомагає парацетамол.

Парацетамол є засобом, що має мінімум протипоказань, але при передозуванні його можливі небезпечні ускладнення, які пов’язані з порушенням функцій печінки, нирок і серцево-судинної системи. Ризики зростають в значній мірі при поєднанні препарату з алкоголем.

Важливо!

Якщо не дотримуватися рекомендацій доктора або порушити інструкцію із застосування, виникає велика ймовірність отруєння ліками.

Симптоми отруєння спостерігаються не відразу. На початковому етапі може виникнути тільки незначне погіршення самопочуття.

Приблизно через три дні, коли починає розвиватися перша стадія інтоксикації, з’являються нудота і блювота. Такі симптоми супроводжуються загальною слабкістю і головним болем. Ще через добу з’являються ознаки ураження печінки. Аналізи показують підвищену кількість печінкових ферментів, а шкірні покриви жовтіють. Якщо не надати своєчасну допомогу, то ризик летального результату в значній мірі збільшується, в силу того, що починається руйнування клітин печінки.

Побічні ефекти від передозування можуть проявлятися по-іншому. Дуже часто спостерігаються психічні розлади. Як правило, вони виражаються постійною сонливістю. Періодично можуть виникати напади підвищеної активності. На тлі нестабільності психіки спостерігається сплутаність свідомості. При відсутності лікування стан буде погіршуватися і неминуче настане летальний результат.

При незначному передозуванні симптоми менш виражені:

  • погіршення апетиту;
  • диспепсичні розлади;
  • аритмія;
  • набряклість;
  • розлад роботи інших органів.

Дуже важливо пам’ятати і про протипоказання препарату. Його не слід приймати при наявності хронічних патологій печінки і нирок. У цьому випадку навіть мінімальна доза може спровокувати загострення захворювань. Неприпустимо використовувати препарат при наявності індивідуальної непереносимості його. Протипоказаний він і при хронічному алкоголізмі.

лікарська взаємодія

Як таблетки Парацетамол для дітей взаємодіють з іншими ліками?

Парацетамол вступає у взаємодію з іншими лікарськими засобами, що може вплинути на безпеку терапії.

Можуть спостерігатися такі ефекти:

  • підвищення шкідливого впливу на печінку, зниження жарознижуючого дії парацетамолу в поєднанні з барбітуратами, протиепілептичними медикаментами, рифампіцином;
  • посилення дії похідних кумарину, саліцилової кислоти, кофеїну, кодеїну;
  • підвищення рівня метгемоглобіну – при одночасному застосуванні з фенобарбіталом.

Забороняється поєднувати таблетки парацетамолу з іншими засобами, в якому є це діюча речовина (Парафекс, Паравіт, Колд-флю, Колдрекс і інші).

Парацетамол УФБ – інструкція із застосування

Уралбіофарм – російська фірма, що займається виробництвом кошти Парацетамол УФБ. Випускається в дозуванні 200 мг – для дітей з 6 років і 500 мг – для дорослих. Правила застосування:

  • пити по 1-2 таблетці нема на голодний шлунок;
  • не частіше чотирьох разів на день;
  • рясно запивати рідиною.

Показаннями до застосування вважаються болі різної етіології і підвищена температура тіла. Протипоказання – печінкова недостатність. Побічні ефекти:

  • болі в животі;
  • нудота;
  • висип і свербіж;
  • кровотечі;
  • запаморочення.

Препарат не можна приймати після вживання спиртовмісних напоїв. Небезпечно поєднання кошти з барбітуратами. Кофеїн робить ефект парацетамолу більш вираженим, але при цьому збільшує токсичне навантаження на печінку.

Парацетамол УФБ - інструкція із застосування

Умови та термін зберігання

Термін придатності зазначений на упаковці (зазвичай – 36 місяців). Зберігають препарат при t ° не вище 25 ° C, вибравши для цього місце, недоступне для дітей.

Рецепт для придбання лікарського засобу не потрібен.

Хочете дізнатися, як вилікувати обструктивний бронхіт у дитини? Ми підкажемо! Корисні поради і рекомендації – в нашій статті.

Про видах косоокості у дітей та способи його усунення можна дізнатися з цієї статті.

А тут ми розповіли все про лікування кон’юнктивіту у дітей, в тому числі і поради доктора Комаровського.

при вагітності

У лікарській практиці Парацетамол використовують як жарознижувальний, протизапальний і знеболюючий препарат. Донині не зазначено негативного впливу на плід.

Парацетамол застосовують як під час вагітності, так і в період грудного вигодовування. Перед прийомом препарату обов’язково проконсультуйтеся з фахівцем!

Відгуки

Тепер ви знаєте, як давати парацетамол в таблетках дітям, скільки дати ліки і яку дозування дотримуватися для уникнення передозування. Розглянемо відгуки батьків.

Наталя, 28 років: «Нашому синові Парацетамол спершу допомагав. Потім давали таблетки – ефекту вистачало на годину. Потім давала сироп Нурофен і ставила свічки з парацетамолом ».

Олена, 30 років: «На організм мого малюка Парацетамол не діє. Давала таблетку, чекала півтори години, а ефект нульовий ».

Юлія, 32 роки: «При ГРЗ бактеріальному використовую Ібупрофен або Парацетамол: перший діє через чверть години, другий – через годину. При віруси даю або той, або інший препарат, обидва діють через годину. Якщо температура тримається, чергуємо ці кошти ».

Від чого допомагає Парацетамол?

Ефективний при таких станах:

  • лихоманка, озноб;
  • підвищена температура;
  • ломота в тілі;
  • менструальні болі;
  • біль у м’язах;
  • біль у суглобах;
  • мігрень;
  • головний і зубний біль;
  • інтоксикаційний синдром при ГРЗ і ГРВІ.

Ефективність препарату може бути знижена через неправильний розрахунок дозування.

Від чого допомагає Парацетамол

Хімічна формула і властивості парацетамолу

Діюча речовина називається по-різному в усьому світі. США, Канада використовує назву «ацетамінофен». Інші країни, такі як Росія, Німеччина, Великобританія або Австралія, використовують назву «парацетамол».

Хімічна назва:

  • 4- (ацетиламіно) фенол або N- (4-гідроксифеніл) ацетамид.

Емперіческіх формула:

  • C 8 H 9 NO 2 або HOC 6 H 4 NHCOCH 3

Це органічне кристалічна речовина білого або злегка кремового кольору, без запаху, з гіркуватим смаком. Плавиться при температурі 168 градусів.

Як працює активний компонент?

Провізори в аптеках часто чують питання: «Чи можна пити парацетамол як знеболююче?» Відповідь, безсумнівно, позитивний, але причину болю повинен встановити фахівець і тільки потім порекомендувати ті чи інші лікарські засоби.

Розглядається речовина, потрапляючи в організм людини, працює як анальгетик і антипіретик, впливаючи на вироблення простагландинів – пригнічуючи її, а також зменшує збудливість центру терморегуляції гіпоталамуса. Простагландини – фізіологічні активні речовини, що виробляються в організмі людини, сенсибілізуючі ноцицептивні рецептори до медіаторів болю – гістаміну і брадикініну. Парацетамол ж пригнічує продукування простагландинів, а значить, і зменшує больовий поріг. Також це лікарська речовина впливає на гіпоталамус, однією з функцій якого є терморегуляція організму. Парацетамол зменшує активність центру, який здійснює цю важливу функцію, в слідстві чого температура тіла знижується.

Основна сфера зайнятості парацетамолу – центральна нервова система, в яку входять центри болю і терморегуляції.

Що безпечніше Ібупрофен або Парацетамол для дітей?

Ібупрофен є замінником парацетамолу з терапевтичної групі. Він випускається в ректальних супозиторіях, суспензії, таблетках, гелі. У підходящої лікарській формі його можна застосовувати з народження. Сказати який з цих препаратів безпечніше не можна, так як вони обидва мають протипоказання і побічні ефекти. Можна чергувати Парацетамол і Ібупрофен.

Коли засіб протипоказано?

Як і будь-який лікарський засіб, Парацетамол має протипоказання. До них відносяться:

  • алергія на компоненти препарату;
  • серйозні проблеми з нирками і печінкою, які беруть участь в переробці і виведення ліків з організму в складі сечі;
  • вроджена гіпербілірубінемія, або синдром Жильбера – підвищений рівень білірубіну в крові (продукту розпаду еритроцитів);
  • деякі різновиди важких інфекцій (наприклад, сепсис);
  • лейкопенія (знижений число лейкоцитів);
  • хвороби крові;
  • дефіцит ферменту глюкозо-6-фосфатдегідрогенази;
  • сильна анемія;
  • прийом деяких препаратів (протисудомні засоби, барбітурати, рифампіцин та ін.);
  • запалення слизової оболонки прямої кишки (для використання свічок).

Показання до прийому парацетамолу в таблетках (200 і 500 мг)

Парацетамол ефективний при:

  • температурі, спровокованої застудою, грипом, скарлатиною, кором, вакцинацією і т.д .;
  • головних болях, в т. ч. при перенапруженні;
  • зубного болю (карієс, прорізування зубів і т (рекомендуємо прочитати: що з препаратів можна дати дитині при зубному болю?). д.);
  • больових проявах, не пов’язаними із запаленням;
  • полегшенні таких проявів застуди або грипу, як гарячка, ломота;
  • запаленні середнього вуха (отиту) в якості комплексної терапії.

ЧИТАЕМ ТАКОЖ: список жарознижуючих засобів: огляд ліків для дітей від 2 років

Як знеболюючі при болях в суглобах

Якщо людина страждає різними несерйозно захворюваннями суглобів (артроз колінного суглоба), то він може використовувати цей лікарський засіб в якості знеболюючого, але тільки при наявності слабкого нездужання. Будь-яке більш серйозний прояв недуги вимагає негайної допомоги фахівця, а крім того прийому сильного анальгетика. У такій ситуації використання парацетамолу буде безглуздим, так як його вплив не приносить позитивного ефекту. Також слід розуміти, що використання ліків допускається в помірних кількостях (не більше однієї таблетки). Згодом також рекомендується відвідати лікаря, щоб пройти обстеження і підібрати комплексне лікування.

Чи можна приймати вагітним

Зубний біль при вагітності виникає дуже часто. Її провокує в основному карієс. Його причиною є те, що кальцій з організму жінки використовується для побудови кісткової системи малюка. Це провокує виникнення проблем, перш за все, з зубами.

Парацетамол належить до дозволених при вагітності препаратів. Але, незважаючи на це, застосовувати його слід з обережністю. Це пов’язано з тим, що активна речовина здатне проникати через плаценту. Припустимо приймати ліки проти зубного болю в малій кількості тільки в другому триместрі, коли всі органи малюка сформовані. У першому і третьому триместрі лікування зубного болю краще проводити народними способами.

Дуже важливо при вагітності приймати лікарський препарат тільки після узгодження з лікарем. У період виношування дитини бажано застосовувати Парацетамол разово. Кожен повторний прийом може спровокувати небажані наслідки для плода.

Думка фахівців про препарат

Препарат «Парацетамол» як знеболюючий і жарознижуючий засіб вже кілька десятиліть використовується в медичній практиці. А це говорить сама за себе – фахівці вважають його ефективним у вирішенні проблеми болю слабкої та помірної інтенсивності, а також зниженні температури тіла при деяких захворюваннях.

Лікарі рекомендують приймати препарат тільки в зазначеному дозуванні, не порушуючи тривалості застосування і з огляду на наявні протипоказання у кожного хворого. Гепатотоксична дія парацетамолу змушує враховувати анамнез пацієнта, наявність захворювань печінки і нирок, а також змушує відмовитися від вживання алкоголю при прийомі парацетамолу.

Фахівці призначають цей препарат в певній лікарській формі для кожної вікової групи, адже фармацевтична промисловість випускає кілька лікарських видів, які враховують особливості організму або стану здоров’я багатьох пацієнтів.

ForeverHealth.ru - Парацетамол як знеболююче: показання, інструкція із застосування - все про ліки

Ліки-помічник

Біль – це ознака певних проблем, які відчуває організм. У більшості випадків люди приймають знеболюючі препарати, знімаючи цей неприємний симптом. Вони вважають, що причина болю незначна і не вимагає негайного звернення до фахівця.

Парацетамол є знеболюючим засобом, використовуваним в домашніх умовах, часто без призначення фахівця. Втім, ці ліки має досить тривалу практику застосування в терапії широкого спектра захворювань або станів.

ForeverHealth.ru - Парацетамол як знеболююче: показання, інструкція із застосування - все про ліки

Широке розповсюдження

У розвинених державах нашої планети саме «Парацетамол» є найбільш затребуваним знеболюючим, що опускається без рецепта. Вперше його виготовили німецькі фармацевти. Препарат став доступний людству раніше ацетилсаліцилової кислоти. Створили його в 1873 році як жарознижуючий засіб, а перевірили в 1894. Для комерційного використання продукт став доступний через трохи більше 50 років. Це сталося в 1950, коли розробили багатокомпонентний анальгетик. Авторами новинки стали американські фармацевти. Ще через п’ять років громадськості став доступний «Парацетамол», який незабаром отримав широку популярність і затребуваність по всій планеті.

Актуальність «парацетамолу» в високому рівні переносимості цього кошти людським організмом. У загальному випадку ймовірність побічних ефектів і ускладнень оцінюється як низька. Оскільки при виборі програми лікування на першому місці має бути безпека пацієнта, «Парацетамол» стає початковим засобом при болю. Призначення анальгетиків рекомендовано при першому контакті з нужденним до проведення детального дослідження стану, тобто необхідно вибрати препарат в разі, коли не представляється можливим коректно оцінити можливість застосування різних складів.

парацетамол дитячий знеболююче

Форма випуску та склад лікарського засобу

Препарат має п’ять основних форм випуску: таблетки, капсули, супозиторії ректальні, сироп і суспензія. З недавнього часу є шипучі таблетки і розчинний порошок, які володіють не менш високою ефективністю, ніж перевірені випускаються форми. В основі кожного виду – активна речовина парацетамол, в залежності від форми випуску присутні допоміжні речовини. У таблиці вказано основний склад кожного типу ліки.

форма Активна речовина допоміжні компоненти
таблетки 200, 325 і 500 мг желатин, молочний цукор, картопляний крохмаль і стеаринова кислота
капсули 325 мг
сироп 120 або 125 мг на 5 мл рибофлавін, кислота лимонна, бензонат натрію, етиловий спирт, ароматизатор
суспензія 120 на 5 мл для дорослих і 24 мг на 1 мл для дітей целюлоза, сорбіт харчовий, ароматизатор, гліцерин, сахароза, вода очищена, ксантанова смола, пропіленгліколь
свічки 50, 100, 250 і 500 мг для дорослих і 50, 100, 125 і 250 мг для дітей гліцериди напівсинтетичні, твердий жир
таблетки шипучі 0,5 г лимонна кислота, натрію гідрокарбонат, сорбітол, сахарин натрію, повідон
Порошок для розчинення 650 мг аскорбінова кислота

Для дітей краще застосовувати сироп або ректальні свічки, але допустимо використовувати таблетки, зробивши простий розрахунок норми. Форм випуску парацетамолу для місцевого знеболювання слизових оболонок і шкірних покривів немає.

особливості застосування

Парацетамол як знеболюючі ліки користується заслуженою популярністю вже не один десяток років. Воно вважається досить нешкідливим, але насправді приймати даний препарат без консультації з фахівцем не варто. Препарат в деяких випадках рекомендується до застосування дітям з 3 місяців, хоча вкрай рідко він може бути призначений і місячному малюку. Обмежень для застосування вагітним і годуючим жінкам одноразово і в рекомендованих дозах немає, хоча речовина проникає через гематоенцефалічний бар’єр. Прийом парацетамолу не можна поєднувати з прийомом алкогольних напоїв, так як це різко збільшує його гепатотоксична дія.

торгові хитрості

Звичайно, в більшості випадків лікарські засоби останніх поколінь мають деякі переваги перед вже застарілими, наприклад, вони обумовлюють меншу кількість побічних ефектів або можуть застосовуватися у пацієнтів з великим віковим спектром. Однак якщо розглядати ситуацію в цілому, то нові препарати завжди мають і абсолютно іншу ціну, яка найчастіше виявляється не по кишені пенсіонерам або людям із середнім і низьким рівнем доходу. А тому старі ліки знову знаходять переваги, такі як дешевизна і явна доказова база – час. Яскравим їх представником є ​​засіб «Парацетамол», склад якого простий, а терапевтичний ефект незаперечний.

Фармакодинаміка і фармакокінетика

Парацетамол – це ненаркотичне знеболюючий засіб, властивості і механізм дії якого обумовлені здатністю блокувати (переважно в ЦНС) COX-1 і COX-2, впливаючи при цьому на центри терморегуляції і болю.

Препарат не має протизапальний ефект (протизапальну дію настільки незначно, що їм можна знехтувати) через те, що вплив речовини на COX нейтралізується в запалених тканинах ферментом пероксидазою.

Відсутність блокуючого дії на синтез Pg в периферичних тканинах визначає відсутність у препарату негативного впливу на обмін води і електролітів в організмі, а також на слизову травного каналу.

Абсорбціяпрепарату висока, максимальна концентрація становить від 5 до 20 мкг / мл. Концентрація в крові досягає максимуму протягом 0,5-2 годин. Речовина може проходити через гематоенцефалічний бар’єр.

Парацетамол при ГВ проникає в молоко матері-годувальниці в кількості, що не перевищує 1%.

Біотрансформується речовина в печінці. Якщо Метаболізація здійснюється під впливом ферментів печінки, утворюються токсичні продукти проміжного метаболізму (зокрема, N-ацетил-b-бензохінонімін), які при низькому рівні глутатіону в організмі можуть спровокувати пошкодження і некроз клітин печінки.

Запаси глутатіону виснажуються при прийомі 10 і більше грам парацетамолу.

Два інших шляхиметаболізму парацетамолу – кон’югація з сульфатами (переважає у новонароджених дітей, особливо у тих, які народилися раніше терміну) і кон’югація з глукуронідамі (переважає у дорослих).

Кон’юговані продукти метаболізму проявляють низьку фармакологічну активність (у тому числі токсичну).

Т1 / 2 – від 1 до 4 годин (у літніх людей цей показник може бути більшим). Виводиться головним чином у вигляді кон’югатів нирками. Всього лише 3% прийнятого парацетамолу виводиться в чистому вигляді.

Related posts

Leave a Comment